10.01.2019г., автор: marketing.gaia.com от https://novotopoznanie.com взето от:
https://novotopoznanie.com/alternativno-sredstvo-sreshtu-rak-ot-izsledovatelski-institut/
Учени от изследователския център Джон Хопкинс изучават това растение за да разберат, как то облекчава симптомите на рак и се бори с туморите.
Става дума за белия имел и той се използва като лечебна билка вече хилядолетия наред.
Лечебни традиции с имел
Плиний Стари /23-79г сл.Хр/, бил римски учен и философ. Той използвал имел за лечение на епилепсия и тумори.
Преди него Хипократ, наричан „бащата на медицината“ използвал билката при различни лечения.
Келтите също използвали имел за лекуване на външни тумори. Смята се, че и името на билката произлиза от келтските езици и означава „лечение за всички“.
Съвременни проучвания за лечебните свойства на имела
Според Националния институт по ракови заболявания продуктите, произведени от имел се различават в зависимост от вида на дървото, върху което имелът е израснал, както и сезона.
Според тяхно проучване при пациенти, които са преминали през химиотерапия и в същото време лечение с имел, се забелязвало по-бързо и ефективно облекчение на симптомите и по-голям шанс за оцеляване.
При проучване от 2013г. били тествани повече от 220 пациента с рак на панкреаса. Тяхното лечение включвало имел.
При тях се забелязвал по-голям процент на преборилите болестта и по-малък брой типични симптоми свързани с рака на панкреаса – загуба на тегло, умора и гадене.
При други проучвания, пациентите лекувани и с имел, имали по-голяма продължителност на живота.
При повечето от тях се забелязвало и подобрено качество на живота.
Един от най-удивителните случаи бе описан в списание „Джон Хопкинс“ през 2014г. На 27-годишна жена с рак на черния дроб били дадени едва месеци живот, като шансът й да оцелее повече от 2 години бил едва 8%.
След операция премахнала една пета от черния й дроб, тя започнала да се влошава. Тя се посъветвала със специалисти по алтернативна ракова терапия и те й препоръчали екстракт от имел. По време на написване на статията в списание „Джон Хопкинс“ тя била напълно излекувана, а шансът й да оцелее бил близък до 0